Založ si blog

Z detského domova na majstra sveta

Majster sveta

2 krát majstra sveta, 2 krát majstra Európy a 5 krát majster Slovenska v pretláčanie rukou 🙂

Od malička vyrastal až po dospelosť v unikátnom Detskom domove – Detské mestečko v Trenčíne, kde sa vtedy o neho starala stabilná manželská dvojica.

Ako mladý sa pretláčal so svojimi rovesníkmi. Viackrát ho volali, na profesionálnej úrovni to robiť žiaľ nechcel. Až niekoľko rokov po úraze, kedy na čas ochrnul na pol tela, rozhodol sa venovať armwrestlingu aj súťažne. Do najnovšieho podcastu na terajsok.sk prijal pozvanie tohtoročný majster sveta aj Európy v pretláčaní rukou Stanislav Halama.  

Stanislav Halama je aktívnym členom OZ Silnejší slabším.

Zvyšovanie výchovnej a vzdelávacej práce v náhradnej starostlivosti

16.06.2024

Dnes máme na Slovensku, ale i vo svete, rôznorodú štruktúru zariadení náhradnej „rodinnej“ výchovy, ktoré sa viac, alebo menej vzďaľujú prirodzeným výchovným podmienkam. Najviac vzdialená podmienkam a formám starostlivosti o dieťa, aká sa uskutočňuje u nás je výchova v centrách pre deti a rodiny (detské domovy). Podľa odborníkov z pedagogického a [...]

Každá doba prináša svoje

03.06.2024

Jedno zo známych slov vyjadruje starú múdru pravdu, že „každá doba prináša svoje“. O tom, aká je naša doba, čo chce a čo od každého vyžaduje, môžeme počuť od politikov, ktorí reprezentujú náš štát. A čítať množstvo článkov na sociálnych sieťach a v kinách. Dnes sú to slová z celej bohatej slovnej zásoby, ktoré sa prenášajú alebo píšu na [...]

Skutočný príbeh manželskej dvojice z prostredia Detského mestečka Zlatovce

03.04.2024

Mať dobré srdce a pochopiť slová „miluj svojho blížneho a pomôž, ako môžeš“ je základným predpokladom, ak chceme niekomu pomáhať. Ďalším predpokladom je, že sme ochotní sa podeliť so svojím „ja“, so svojou rodinou a všetkým, čo vlastníme, s tými ktorých „dostaneme“ do opatery. Stávajú sa tiež bezvýhradne našimi deťmi a budeme [...]

Tomáša Taraba

Taraba: Envirorezort nebude rušiť národné parky, kritika progresívcov je nekompetentná

25.06.2024 10:39

Minister životného prostredia však zdôraznil, že odmieta pokračovať v zonácii niektorých národných parkov, konkrétne v oblasti Polonín.

mokrade, revitalizácia

Ochranári „ratovali“ územie so vzácnou mäsožravou rastlinou. Ďalšia devastácia by tam už nastať nemala

25.06.2024 10:30

Zmena klímy či plánovaná ťažba bentonitu v Bartošovej Lehôtke spôsobili, že tam došlo k narušeniu mokraďových biotopov. Našťastie sa toto územie podarilo zachrániť a s ním aj unikátnu rastlinu.

Invalidný vozík / Hendicap /

PS predkladá dva návrhy zákonov na uľahčenie života ľudí so zdravotným znevýhodnením

25.06.2024 10:15

Štát podľa predkladateľov dostatočne nemyslí na potreby ľudí s ťažkým zdravotným znevýhodnením a nemyslí ani na všetkých ľudí, ktorí sa o nich starajú.

Election 2024 Trump

Poradcovia Trumpa vysvetlili plán na ukončenie vojny: tvrdo zatlačíme na Putina aj Zelenského

25.06.2024 10:06

Povieme Ukrajincom: 'Musíte zasadnúť k rokovaciemu stolu, a ak k nemu nezasadnete, podpora zo strany USA vyschne' opísal jeden z poradcov.

Naša rodina

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 9
Celková čítanosť: 10324x
Priemerná čítanosť článkov: 1147x

Autor blogu